Pedały Rowerowe

Czy istnieje coś takiego jak rower bez pedałów ? jest to jedna z części rowerowych bez której żadna jazda się nie odbędzie , sprawne i dobrze nasmarowane pozwolą cieszyć się nie skrępowaną niczym jazdą . Z reguły podczas zakupu roweru pedały dostajemy w komplecie , nie znaczy to jednak że ten konkretny rodzaj , model będzie odpowiedni właśnie dl...

Czy istnieje coś takiego jak rower bez pedałów ? jest to jedna z części rowerowych bez której żadna jazda się nie odbędzie , sprawne i dobrze nasmarowane pozwolą cieszyć się nie skrępowaną niczym jazdą . Z reguły podczas zakupu roweru pedały dostajemy w komplecie , nie znaczy to jednak że ten konkretny rodzaj , model będzie odpowiedni właśnie dla Ciebie . Często jednak z biegiem czasu , użytkowania zdajemy sobie sprawę z tego że przyszedł czas wymiany starych , zwykłych pedałów na nowe odpowiednie do twojego stylu jazdy być może zatrzaskowe . W sklepie Rockbros na pewno odnajdziesz model świetnie spełniający twoje oczekiwania .

Pedały platformowe .

Najbardziej znany i rozpoznawany rodzaj pedałów , który nadal jest bardzo często użytkowany w rowerach miejskich czy trekingowych . Możliwość jazdy w zwykłym obuwiu w którym można swobodnie przemieszczać się jest na pewno wielkim atutem . Pedały platformowe wykorzystywane są również w sportach rowerowych grawitacyjnych czy Bmx , tutaj mamy do czynienia najczęściej z zaawansowanymi technologicznie materiałami , różnego rodzaju stopy aluminium , kompozyty węglowe i ceramiczne oraz specjalnymi rozwiązaniami które podwyższają przyczepność buta z pedałem .

Pedały zatrzaskowe .

Na stałe wiążą się z butem za pomocą odpowiedniego zatrzasku , daje to nam dodatkowe możliwości , stopa leży pewnie bez możliwości ześlizgnięcia się , dostajemy możliwość ciągnięcia pedałów w górę co niejednokrotnie pozwala zwiększyć nasze możliwości . Wszystkie zalety tego typu pedałów są opatrzone pewnymi wadami które sprawiają iż na początku drogi z rowerowaniem ich nie wybieramy . Dużym problemem dla początkujących rowerzystów jest wpinanie i wypinanie obuwia z zatrzasków pedała , wymaga to odrobinę wprawy i przyzwyczajenia , kolejną wadą tego typu rozwiązania jest cena , same pedały to nie jest tak wielki wydatek natomiast trzeba pamiętać że do tego typu pedałów trzeba dobrać odpowiednie obuwie które jest do tego przystosowane .

Więcej

Pedały Rowerowe Jest 2 produktów.

Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów