Ubiór i wyposażenie

Ubiór i wyposażenie na rower to nie tylko koszulka czy spodenki. Jeśli chciałbyś poruszać się komfortowo i bez ryzyka, niezbędny będzie także kask, rękawiczki i okulary przeciwsłoneczne z dużym filtrem UV. Zobacz, na co zwracać szczególną uwagę podczas kupna stroju kolarskiego oraz dodatkowe gadżety które poprawiają przyjemność z jazdy na rowerz...

Ubiór i wyposażenie na rower to nie tylko koszulka czy spodenki. Jeśli chciałbyś poruszać się komfortowo i bez ryzyka, niezbędny będzie także kask, rękawiczki i okulary przeciwsłoneczne z dużym filtrem UV. Zobacz, na co zwracać szczególną uwagę podczas kupna stroju kolarskiego oraz dodatkowe gadżety które poprawiają przyjemność z jazdy na rowerze. Żeby jeździć na rowerze wygodnie także bez uszczerbku na zdrowiu , zadbaj o nieco szczegółów. Zobacz, jak powinien wyglądać oczekiwać zupełny kostium rowerowy. Z jakich materiałów uszyte są dobre stroje rowerowe plus na adresować uwagę obok zakupie.

Strój do jazdy na rowerze

owo koszulka, spodenki, rękawiczki, patrzałki tudzież kask. W kreacja kolarski najlepiej wyposażyć się wewnątrz sklepie rowerowym - ubrania z supermarketów raz za razem nie spełniają swoich funkcji, gdyż wykonane są spośród materiałów niskiej jakości. Strój na rower spodenki czy koszulka powinny znajdować się opięte, wszak nie mogą uwierać kolarza. Dobrze sprawdzą się ubrania wykonane z nowoczesnych, „oddychających” materiałów, które chronią także nim przewianiem np z warstwom wiatro odporną . Nie bez znaczenia są ponadto kolory stroju rowerowego. Aby zwiększyć bezpieczeństwo, ubranie powinno znajdować się w środku jasnych barwach czyli zawierać elementy odblaskowe.

Koszulka Rowerowa

Do jazdy na rowerze powinna być wykonana spośród materiału, który pospiesznie schnie oraz odprowadza wilgoć na pozornie . Tył rowerowej koszulki jest przedłużony aby wystawione plecy na powiew wiatru nie wychładzają się.Dobra koszulka powinna posiadać na placach doszyte dwójka innymi słowy trzy kieszonki prawidłowo, jeśli jedna spośród nich zapinana jest na zasuwa, bowiem wolno aż do niej przyodziać kluczyki do samochodu, bez obawy, że się zgubią . Pozostałe kieszonki zmieszczą bidon z wodą innymi słowy batonika.

Kask rowerowy

Kask to bardzo podstawowa część stroju rowerowego, bo chroni głowę przed rozbiciem. Żeby spełniał swoją funkcję, hełm musi być prawidłowo dobrany do obwodu głowy i nie powinien się zsuwać poniżej głowy. Dobre kaski wykonane są z lekkiego tworzywa , i dobrze rozmieszczone wewnątrz , poprzednio otwory chronią głowę przed przegrzaniem. Wszystkie kaski rowerowe sprzedawane w sklepach dla kolarzy mają wymagane atesty.

Okulary na rowerowe

Okulary do jazdy na rowerze muszą spełniać parę warunków:

 • powinny zabezpieczać przed promieniowaniem słonecznych (filtr 400 UV)
 • być lekkie również wielce odporne na uderzenia na trudnej nawierzchni spod kół mogą kropić ostre odłamki kamieni.
 • Noski a zauszniki rowerowych okularów muszą być pokryte i miękkie także antyalergiczne - albowiem wnętrza tych miejsc stykają się bezpośrednio ciałem nawet podczas paru godzin jazdy .

Niektóre firmy oferują patrzałki z wymienianymi szkłami np przezroczyste , żółte  i grafitowe, które nie tylko chronią przed wiatrem czy pyłem ale również owadami.

Maski Antysmogowe

Niezbędne podczas poruszania się w zapylonym mieście .

Rękawice rowerowe

Dla każdego kto lubi jeździć wygodnie 

Więcej

Ubiór i wyposażenie W tej kategorii nie ma produktów.

Podkategorie

 • Rękawice Rowerowe

  Rękawice rowerowe firmy ROCKBROS to idealny wybór dla każdego kto ceni dobrą jakość i przystępną cenę . Dbałość o najmniejsze detale , sprawia że użytkowanie staje się czystą przyjemnością . W swojej ofercie posiadamy rękawice letnie , zimowe ocieplane z membraną wodoodporną dla zawodowców jak i amatorów jazdy na rowerze .

 • Okulary rowerowe

  Rockbros okulary rowerowe - przedstawiamy szeroką gamę okularów przeciw słonecznych , na brzydką pogodę oraz do jazdy nocą . Bardzo dobra jakość w przystępnej cenie .

 • Kaski Rowerowe

  Kaski rowerowe firmy Rockbros

 • Kurtki

  Kurtki Rowerowe Rockbros

 • Maski antysmogowe

  Maski antysmogowe  , przeciwpyłowe , na rower Rockbros - zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą .

  Bardzo zanieczyszczone powietrze w naszych miastach , przekroczone normy smogu , powoduje iż coraz częściej rezygnujemy z aktywności fizycznej . Dla osób aktywnych jeżdżących na rowerze lub biegających powstały specjalne maski antysmogowe i przeciwpyłowe wyposażone w filtry węglowe które w znaczący sposób filtrują powietrze przez co dużo mniej groźnych zanieczyszczeń wpada do naszych płuc . Każda Maska Rockbros posiada wymienne filtry .

  Maska antysmogowa służy do ochrony układu oddechowego użytkownika przed złym wpływem szkodliwych zanieczyszczeń w wdychanym powietrzu w rejonach o dużej urbanizacji i przemysłowych. Zasada działania masek polega na filtrowaniu i oczyszczaniu wdychanego powietrza ze szkodliwych substancji między innymi aerozoli atmosferycznych .

  Bardzo zła jakość powietrza w obszarach zurbanizowanych powstaje głównie w wyniku spalania paliwa w samochodach oraz węgla w gospodarstwach domowych . W przypadku sprzyjających warunków atmosferycznych takich jak mgła , bezruch powietrza powstaje zjawisko zwane SMOGIEM . W składzie zanieczyszczeń występujących w smogu możemy znaleźć takie związki jak:

  • dwutlenek siarki
  • dwutlenek azotu
  • tlenek węgla
  • benzen
  • ozon
  • metale ciężkie

  Zbyt długie przebywanie w takim środowisku może prowadzić do bardzo negatywnych skutków zdrowotnych . Szczególnie narażony jest nasz układ oddechowy oraz krwionośny . Aby odpowiednio zadbać o własne zdrowie zaleca się używanie :

  MASEK ANTYSMOGOWYCH ROCKBROS